Gluten-Free Products | GymBeam.com Skip to main content
SUPERFOODS for immune support now with up to 20% off

Gluten-Free Products

Gluten-Free Products is a category that offers a wide selection of gluten-free foods. Gluten is a protein found in many grains such as wheat, barley, and rye. For some people, it can cause health issues, leading them to follow a gluten-free diet. That said, people sometimes eliminate gluten from their diet for other reasons, such as weight loss or special diets that exclude common allergens. This category therefore includes gluten-free foods suitable for preparing balanced meals every day—from breakfast to lunch, snacks, and dinner. There are also snacks perfect for when you're hungry or craving something sweet.

In the gluten-free category, you will find:

The aforementioned foods are perfect for making tasty lactose-free meals at home. If you're looking for new recipe ideas, be sure to check out the gluten-free recipes section on our blog.

 
BIO Zero Fettuccine 385 g – GymBeam

BIO

Vegan

BIO Zero Fettuccine 385 g – GymBeam
€2.60
(€6.75/ kg)
BIO Cocoa Beans - VanaVita

sale -20%

BIO Cocoa Beans - VanaVita
€7.60
(€30.40/ kg)
BIO Ginger Shot with Aronia - VanaVita

sale -20%

BIO

Vegan

BIO Ginger Shot with Aronia - VanaVita
From€2.00
(€33.33/ l)
BIO ZERO Thai Noodles – GymBeam

BIO

Vegan

BIO ZERO Thai Noodles – GymBeam
€2.60
(€6.75/ kg)
BIO Hemp Seeds - Peeled - VanaVita

sale -20%

BIO Hemp Seeds - Peeled - VanaVita
€5.20
(€20.80/ kg)
BIO Cocoa & Maca Drink - VanaVita

sale -20%

BIO Cocoa & Maca Drink - VanaVita
€8.40
(€28.00/ kg)
BIO Cocoa Butter - VanaVita

BIO

Vegan

BIO Cocoa Butter - VanaVita
€13.95
(€55.80/ kg)
BIO Tapioca Flour - VanaVita

BIO

Vegan

BIO Tapioca Flour - VanaVita
€3.40
(€6.80/ kg)
BIO Extra Virgin Olive Oil - VanaVita

BIO

Vegan

BIO Extra Virgin Olive Oil - VanaVita
€12.50
(€25.00/ l)
BIO Protein Porridge - VanaVita

BIO

Vegan

BIO Protein Porridge - VanaVita
€9.95
(€23.69/ kg)
BIO Zero Rice 385 g – GymBeam

BIO

Vegan

BIO Zero Rice 385 g – GymBeam
€2.60
(€6.75/ kg)
BIO Tempeh - VanaVita
Made in Netherlands
BIO Tempeh - VanaVita
From€3.40
(€19.43/ kg)
BIO Pure Ghee - GymBeam

BIO

BIO Pure Ghee - GymBeam
€16.95
(€33.90/ kg)
BIO Turmeric - GymBeam

sale -20%

BIO

Vegan

BIO Turmeric - GymBeam
€6.00
(€24.00/ kg)
BIO Sicilian Lemon Juice - GymBeam

sale -20%

BIO Sicilian Lemon Juice - GymBeam
From€2.25
(€9.00/ l)
BIO Coconut Water - GymBeam

sale -20%

BIO

Vegan

BIO Coconut Water - GymBeam
€6.00
BIO Pumpkin Oil - VanaVita

BIO

Vegan

BIO Pumpkin Oil - VanaVita
€8.95
(€35.80/ l)
BIO Agave Syrup 250 ml - GymBeam

sale -20%

BIO

Vegan

BIO Agave Syrup 250 ml - GymBeam
€2.55
BIO Coconut Amino Sauce - GymBeam

BIO

Vegan

BIO Coconut Amino Sauce - GymBeam
€8.95
(€35.80/ l)
BIO Lentil Pasta - Fusilli - VanaVita
BIO Lentil Pasta - Fusilli - VanaVita
€2.80
(€11.20/ kg)
BIO Hazelnut & Cocoa Spread - VanaVita

BIO

Vegan

BIO Hazelnut & Cocoa Spread - VanaVita
From€11.95
(€35.15/ kg)
BIO Cocoa Nibs - VanaVita

sale -15%

BIO Cocoa Nibs - VanaVita
€9.80
(€39.20/ kg)
BIO Milk Thistle Oil - GymBeam

BIO

BIO Milk Thistle Oil - GymBeam
€9.50
(€38.00/ l)
BIO Coconut Syrup - GymBeam

sale -20%

BIO

Vegan

BIO Coconut Syrup - GymBeam
€4.40
(€17.60/ l)
Items 1-24 out of 99